FEATURES
- AB class, full MOSFET
- 1 Ohm stable.
- Damping Factor exceeds 3000 (ZERO 3)
- 101dB S/N ratio (A weighted)
- Very low THD and IMD
- Regulated power supply
- High/Low level selector
- Auto REMOTE function
- Cross Over with separate High Pass and Low Pass filter, Band Pass allowed
- Slot for G_cards (G_HOC, G_HP, G_LP, G_FSA)
- Remote Volume Control RTC_MOS (optional)
- Side panels in soft touch finishing with red LED lighting
- Dedicated to 150th Anniversary of the unification of Italy
SPECIFICATIONS
| Stereo Power RMS @ 4 Ohm | 2 x 270W |
| Stereo Power RMS @ 2 Ohm | 2 x 520W |
| Bridge Power RMS @ 4 Ohm | 1 x 1040W |
| Bridge Power RMS @ 2 Ohm | 1 x 1850W |
| DC-DC Converter Typology | Regulated |
| Input Sensitivity Range | 0.43 ÷ 9.5 / 1.2 ÷ 27 (HL) |
| HP Filter Range (Switchable) | 20 ÷ 175 Hz |
| HP Filter Slope | 12 – 0.7 dB/Oct (Stereo & Mono) |
| LP Filter Range (Switchable) | 50 ÷ 300 Hz |
| LP Filter Slope | 12 – 0.7 dB/Oct (Stereo & Mono) |
| Band Pass Filter | Yes |
| High Level Input | Yes |
| Slot for G_cards | Yes |
| Internal Fuse | 1 x 150 A |
| Dimensions | 450mm x 250mm x 50mm |
| RTC_MOS | Optional |
| Finishing | Brushed |








