SPECIFICATIONS:
| Stereo Power RMS @ 4 Ohm | 2x200W |
| Stereo Power RMS @ 2 Ohm | 2x320W |
| Bridge Power RMS @ 4 Ohm | 1x640W |
| Bridge Power RMS @ 2 Ohm | 1x1000W |
| Input Sensitivity Range | 0.2 / 5V |
| High Pass Filter Range (switchable) | 20 / 175Hz |
| High Pass Filter Slope | 12dB |
| Low Pass Filter Range (switchable) | 50 / 300Hz |
| Low Pass Filter Slope | 12dB |
| Band Pass Filter | Available |
| Internal Fuse | 1x80A |
| Dimensions | 350mm x 200mm x 50mm |
| Finishing | Available in White or Silver |






