SPECIFICATIONS:
| Stereo Power RMS @ 4 Ohm | 2x100W |
| Stereo Power RMS @ 2 Ohm | 2x160W |
| Bridge Power RMS @ 4 Ohm | 1x320W |
| Bridge Power RMS @ 2 Ohm | 1x500W |
| Input Sensitivity Range | 0.2 / 5V |
| High Pass Filter Range (switchable) | 20 / 175Hz |
| High Pass Filter Slope | 12dB |
| Low Pass Filter Range (switchable) | 50 / 300Hz |
| Low Pass Filter Slope | 12dB |
| Band Pass Filter | Available |
| Internal Fuse | 1x40A |
| Dimensions | 215mm x 200mm x 50mm |
| Finishing | Available in White or Silver |






