SPECIFICATIONS
| Stereo Power RMS @ 4 Ohm | 2x240W |
| Stereo Power RMS @ 2 Ohm | 2x350W |
| Bridge Power RMS @ 4 Ohm | 1x700W |
| Input Sensitivity Range | 0.4 / 8V |
| High/Low Pass Filter Range (switchable) | 45 / 225Hz |
| High/Low Pass Filter Slope | 12 dB/Oct |
| Band Pass Filter | Not Available |
| SFSA (switchable) | Available |
| Internal Fuse | 2x40A |
| Dimensions | 300mm x 200mm x 50mm |
| Finishing | Black Embossed Paint |


